http://www.fitnessaqua.pl

Zajęcia na siłowni

rekreacja dla każdego 

Profesjonalny sprzęt treningowy

Siłowna wyposażona jest w ponad 100 stanowisk ze sprzętem wiodących firm na rynku treningu siłowego. Łatwe i bezpieczne w obsłudze, wysokiej klasy urządzenia posiadają wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeńsrtwa.


Posiadamy pomost do podnoszenia ciężarów oraz kompletne sztangi eleiko z certyfikatem IWF gdzie pod okiem trenera podnoszenia ciężarów można doskonalić technikę rwania i podrzutu. Przygotowujemy zawodniczki i zawodników do zawodów w podnoszeniu ciężarów.

Posiadamy wyposażenie do uprawiania trójboju siłowego w tym sztangi i obciążenia eleiko gdzie pod okiem byłego trenera kadry narodowej trójboju siłowego można doskanalić swoje umiejetności w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce oraz martwym ciągu.


Nasi podopieczni biorą udział w mistrzostwach Europy i świata w podnoszeniu ciężarów jak i w mistrzostwach Europy i świata w wyciskaniu leżąc.

Prowadzimy również zajecia przygotowujące osoby niepełnosprawne do mistrzostw krajowych i międzynarodowych w podnoszeniu ciężarów - wyciskanie sztangi leżąc na profesjonalnych sztangach eleiko z certyfikatem IPC.


Jak efektywnie ćwiczyć?

Trenując na siłowni można oczekiwać rezultatów w postaci jędrniejszego i zgrabniejszego ciała. Trening na siłowni wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale także m.in.: obniża ryzyko chorób związanych z otyłością, chorobami serca, cukrzycą, depresją i chorobami na tle nerwowym.


Wielu ćwiczących jest przekonanych wyłącznie do ćwiczeń areobowych, pomijając zupełnie ćwiczenia z hantelkami czy na urządzeniach siłowych. Warto jednak przekonać się do treningu siłowego, bo jest konieczny do harmonijnego rozwoju ciała. Trzeba wiedzieć również, że po treningu areobowym tempo, w którym twoje ciało spala kalorie, wraca do normy już po paru godzinach. Po ćwiczeniach siłowych utrzymuje się przez długi czas, dzięki temu spalasz więcej kalorii podczas treningu jak i po jego zakończeniu, a o to właśnie chodzi.


Tkanka mięśniowa jest niezwykle aktywna w walce z nadwagą, spala kalorie nawet podczas snu. U osób nie uprawiających ćwiczeń siłowych utrata tkanki mięśniowej zauważalna jest już po 35 roku życia. Jej utrata wpływa na obniżenie tempa przemiany materii. Im mniejsza aktywność, tym więcej energii pobieranej z pożywienia odkładana jest w postaci tkanki tłuszczowej. Najbardziej efektywnym sposobem na schudnięcie i ukształtowanie sylwetki jest połączenie treningu siłowego z treningiem areobowym. Jeszcze szybciej zauważysz rezultaty, jeżeli równocześnie stosować będziesz dietę. Na naszej stronie polecamy programy treningowe znakomitego znawcy kulturystyki Stanisława Małeckiego.

 

Uwagi na temat planów treningowych

W zasadzie każde ćwiczenie na maszynie możemy zastąpić ćwiczeniem z wolnym sprzętem np. z hantelkami, sztangą czy innymi przyborami. Zawsze mamy wybór: zamiast wyciskania na maszynie można wykonać wyciskanie sztangi, prostowanie ramion na triceps na maszynie zastąpić przez francuskie wyciskanie jednorącz itd. Nie należy burzyć jednak samego planu treningowego. W razie złego samopoczucia lub kontuzji wynikających z realizacji poniższych programów treningowych należy niezwłocznie skontaktować się z trenerem.

Trening obwodowy

Sala przeznaczona do zajęć grupowych wyposażona jest w najnowsze urządzenia firmy Olimp pozwalajce na realizację treningu obwodowego.

Wykonując trening obwodowy na wybranych 10 - 12 urządzeniach, czyli ćwicząc wszystkie partie mięśniowe trzy razy w tygodniu, po miesiącu klienci osiągają już pierwsze rezultaty: mniej tłuszczu, więcej mięśni!

Trening obwodowy powoduje przyspieszenie metabolizmu. Poza tym wzmacnia mięśnie, kości, więzadła i stawy.

Poprawia także sprawność fizyczną, wygląd naszej sylwetki, a co najważniejsze ma świetny wpływ na samopoczucie.

 

 Dieta polecana podczas treningów.

 

9.00 I Posiłek

50 g musli (płatki owsiane, kukurydziane, 10 g rodzynek, nasiona dyni i słonecznika) bez orzechów.

Zalać gotowaną wodą i dolać odtłuszczonego mleka.

3 białka z jaj, gotowane lub smażone na teflonie z jednym żółtkiem.

12.00 II Posiłek

100 g piersi z kurczaka lub indyka, cięlęciny albo 160 g ryby.

1 banan

porcja warzyw

15.00 III Posiłek

100 g piersi z kurczaka lub indyka, cielęciny, albo 100 g ryby.

60 - 40 g (poł woreczka 120 lub 80 gramowego) lub kaszy, lub 300 g ziemniaków,

porcja warzyw

18.00 IV Posiłek

60 g ryżu

1 banan

80 g piersi z kurczaka albo 150 g ryby (np. tuńczyk z wody)

19.30 - 20.00 trening siłowy

po treningu
50 g węglowodanów (odżywka carbo) lub do wyboru: 1 jabłko, 1 banan, 1 pomarańcza 

ok 21.00

jedna kromka chleba razowego i 3 białka z jaj.UWAGA !!!


Wszystkie potrawy ważymy przed ugotowaniem, całkowicie rezygnujemy z soli i cukru, mięso gotowane lub smażone na teflonie; dziennie wypijamy ok. 2 litrów wody mineralnej niegazowanej.