http://www.fitnessaqua.pl

Zajęcia fitness

rekreacja dla każdego 

Aerodance 

Proste lekcje o charakterze tanecznym, w czasie których można wyszaleć się i poruszać w gorących rytmach latynoamerykańskich (salsa, mambo) oraz pop-jazzu (street-jazz, funky, hip-hop). Angażujący mięśnie całego ciała, wyrabiający poczucie rytmu, poprawiający koordynację ruchową oraz gibkość ciała. 

Dla wszystkich lubiących dobrą zabawę! Dobre spalanie tkanki tłuszczowej.Body Sculpting

Zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu wzmocnić wszystkie mięśnie, wyszczuplić sylwetkę oraz poprawić wydolność organizmu. Zajęcia zakończone są ćwiczeniami na matach, szególnie nastawione na mięśnie brzucha. Duża ilość powtórzeń ćwiczeń w każdej serii, która zakończona jest rozciągnięciem. 

Duża ilość zajęć rozciągających wysmukla ciało, uelastycznia skórę, zapobiega kontuzjom, odpręża i reklaksuje. 

Zajęcia polecane każdemu, bez względu na stopień zaawansowania.


Step 

Układ choreograficzny ćwiczeń aerobowych na stepie. 

Zajęcia kształtują wytrzymałość organizmu, poprawiają koordynację ruchową oraz wzmacniają i wyszczuplają głównie dolne partie ciała ( pośladki, uda i łydki).Aeroboxing 

Jest połączeniem ciosów i kopnięć zapożyczonych ze sportów walki, z rytmem i muzyką. 

To dość wyczerpujące zajęcia, gdzie tempo jest dość szybkie.Fitball 

Ćwiczenia na piłkach są dobre zwłaszcza dla osób mających problemy z kręgosłupem - wzmacniają wszystkie mięśnie, jednak ze szczególnym naciskiem na mięśnie posturalne. 


Dzięki tym ćwiczeniom znacznie poprawimy sylwetkę.Joga 

To wiecznie młody kręgosłup. Regularna praktyka jogi poprawia strukturę ciała, nawilża stawy, wydłuża i wzmacnia mięśnie i wiązadła. Rozpoczynając praktykę znacząco zwiększamy giętkość i elastyczność kręgosłupa oraz zakres ruchu we wszystkich stawach. Na zajęciach poznajemy różnorodne asany: 

- wygięcia do przodu, mocno rozciągające cały tył ciała,

- wygięcia do tyłu, podczas normalnej aktywności życiowej zginamy się do przodu, czasem na boki jednak prawie nigdy do tyłu, asany te mocno opóźniają fizjologiczne procesy starzenia,

- wygięcia kręgosłupa na boki oraz skręcanie kręgosłupa wzdłuż własnej osi (korkociągi), poza korzyściami dla układu kostnego i mięśniowego, mocno masują narządy wewnętrzne,

- pozycje odwrócone mające potężny wpływ na układ krwionośny i hormonalny.


Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich: kobiet i mężczyzn, starszych i młodszych, osób na różnym poziomie sprawności fizycznej.Spinning (aerobik na rowerach) 

 Jest najbardziej popularną w świecie formą treningu na rowerach stacjonarnych. Są to zajęcia prowadzone w grupie przy specjalnie dobranej muzyce, która aż "prosi" żeby pedałować. Dokładnie omawiamy zasady ustawienia roweru i bezpiecznej jazdy.


Instruktor spinningu wyznacza granicę wysiłku oraz, tempo, ma również kontrolę nad uczestnikami, służy swoją pomocą i udziela wskazówek dotyczących prawidłowego ustawienia ciała.


Podczas aerobiku na rowerach pokonuje się "trasę" na siedząco lub stojąco w wolnym, średnim bądź szybkim tempie. Każdy indywidualnie dostosowuje trening do swoich możliwości, potrzeb i aktywności. Uczestnicy spinningu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności, nie potrzebna jest znajomość kroków czy specjalne wyczucie rytmu jak na zająciach aerobiku czy stepu. Spinning jest wspaniałą zabawą w czasie której ćwiczący pracują nad poprawieniem kondycji oraz kształtują swoją sylwetkę, bowiem następuje ogólny spadek wagi ciała, a szczególnie nóg i bioder. Te wyjątkowe zajęcia pozwalają spalić w ciągu godziny szczególnie dużo kalorii, bo 800-900. Dla porównania w trakcie innych zajęć aerobowych spalamy zwykle ok. 350-400 kalorii.


Na uczestnictwo w aerobiku rowerowym możesz zdecydować się w każdym momencie swojego życia. Nie trzeba mieć żadnych oporów w związku z wiekiem czy nadwagą. Na tym treningu nie ma ani pokonanych ani zwyciężców, jedynym rywalem jest nasza słabość.


Spinning cieszy się coraz większą popularnością min. z tego powodu że w maksymalny sposób ogranicza obciążenia na stawy: skokowy, kolanowy i biodrowy a kręgosłup nie jest narażony na mikrowstrząsy (jest to trening no impact). W znaczący sposób zmieniejsza ryzyko chorób układu krążenia.


W stosunkowo krótkim czasie bardzo efektywnie przygotowuje do sezonu narciarskiego. Dla miłośników jazdy rowerowej w okresie wiosenno-letnim daje możliwość kontynuacji swoich upodobań w okresie jesienno-zimowym.


Zapraszamy na wirtualny spacer po obiekcie